top of page

Dintero og Unimicro integrasjon – automatisk bokføring av oppgjør

Koble Dintero til Unimicro og få utbetalinger og gebyrer bokført automatisk – uten behov for manuelle prosesser

Pris

Oppstart 0 NOK
 345 NOK/md.

Vi ordner oppsettet

Mindre etterarbeid

Mer tid til kundene

Dintero integrasjoner
arrow.gif
Unimicro

Om integrasjonen

Med Dintero-integrasjonen til Unimicro kan dere automatisere bokføringen av oppgjør og redusere tiden som brukes på manuell håndtering.

Integrasjonen henter oppgjørsdata fra Dintero og oppretter bilag i Unimicro basert på utbetalinger, gebyrer og tilhørende transaksjoner. Dere får dermed et detaljert bokføringsgrunnlag og god oversikt over hvordan hvert oppgjør er bygget opp. Vi legger også ved en PDF-rapport på bilaget med informasjon om oppgjøret og transaksjonene som inngår.


Oppsettsalternativer

Ved oppsett tilpasser vi bokføringen til deres kontoplan og ønskede flyt i Unimicro. Transaksjonene bokføres som standard med én transaksjon per linje. Det gir et detaljert grunnlag som gjør det enklere å kontrollere og avstemme oppgjørene.

Historiske data

Ved behov kan vi også hente inn historiske oppgjør fra Dintero og bokføre disse i Unimicro. Dette kan være aktuelt dersom dere ønsker å automatisere bokføringen av oppgjør fra en tidligere periode.

Tips og nyttig informasjon

Har dere Vipps eller Klarna aktivert gjennom Dintero, trenger ikke oppgjørsflyten å behandles separat for hver betalingsmetode. Når oppgjørene kommer gjennom Dintero, håndteres de gjennom Dintero-integrasjonen mot Unimicro.

Riktig data er ikke nok! 

Dataene må også havne riktig i regnskapet. 

​

Teamet i Emonkey har lang erfaring fra både regnskap og teknologi for regnskapsbransjen. Derfor ser vi på mer enn bare dataflyten. Vi tar hensyn til regnskapsregler, hvordan dataene bør struktureres og hvordan oppsettet fungerer best i det enkelte regnskapssystemet.

 

Det gir deg et gjennomtenkt oppsett fra start og mindre manuelt arbeid i etterkant.

​

Mangler du en integrasjon eller trenger du hjelp? Ta kontakt med oss!

Sammen med våre kunder og partnere har vi utviklet en rekke integrasjoner som har effektivisert hverdagen for bedrifter i Norge, Sverige og Danmark.

 

Ønsker du at vi lager en integrasjon til et system du ikke finner på vår hjemmeside. Ta gjerne kontakt med oss! 

bottom of page